Informace o odběrovém místě k diagnostice vyšetření koronaviru SARS-CoV-2 (COVID-19) pro pendlery a další samoplátce

Nemocnice Prachatice, a.s. umožní zájemcům z řad samoplátců, aby se nechali v našem odběrovém místě otestovat na akutní onemocnění COVID-19.

Testování probíhá v odběrovém stanu v areálu Nemocnice Prachatice a.s. na COVID-19. Toto místo je primárně určeno pro indikované pacienty praktickým lékařem nebo příslušnou hygienickou stanicí. V případě volných kapacit odběrů lze umožnit testování i samoplátcům.

Provozní doba stanu je denně od pondělí do pátku dle domluveného objednání.

Cena vyšetření:

  • PCR testu je 1756 Kč (výtěr z nosohltanu). Vysoká senzitivita metody umožňuje prokázat původce již v časné fázi onemocnění, před nástupem protilátkové odpovědi.
  • Rychlotestu je 600 Kč. Rychlý test COVID-19 detekuje IgG a IgM protilátky specifické pro COVID-19 ve vzorcích lidské plné krve, séra nebo plazmy.

Zájemci ze stran samoplátců se objednají na čísle 607 059 517, kde žadatel uvede své jméno, příjmení, rodné číslo, telefon a

e-mailovou adresu.

Poplatek je nutné předem zaplatit přímo na pokladně ředitelství Nemocnice Prachatice (1. patro) hotově nebo kartou (pondělí - pátek 6:45 - 14:00). Před odběrem se musí klient prokázat dokladem o zaplacení.

Výsledek vyšetření obdrží samoplátce SMS zprávou. Výsledek v tištěné formě bude zaslán praktickému lékaři. Klient se může obrátit za účelem vystavení lékařského potvrzení na svého praktického lékaře nebo orgán ochrany veřejného zdraví (hygienickou stanici).