Vyšetření specifických protilátek typu IgG a IgM proti SARS CoV-2 z žilního odběru krve

OKB-H Prachatice, a.s. provádí od 12.5.2020 plně automatizovaný test firmy Abbott určený ke stanovení specifických protilátek typu IgG a IgM proti SARS CoV-2 z materiálů sérum/plazma tj. z běžného srážlivého žilního odběru krve.

Metoda je certifikovaná a má CE značku, a dle sdělení od výrobce je vysoce specifická pro daný typ onemocnění, s vysokou výpovědní spolehlivostí s ohledem ke stanovení diagnózy SARS-CoV-2 v kombinaci s klinickými projevy a dalšími laboratorními testy.  Vyzkoušejte proto zcela novou možnost zpřesnění diagnostiky nemoci COVID-19 pomocí specifických protilátek IgG a IgM proti SARS CoV-2.

Nabízíme jej nyní i všem zájemcům - samoplátcům - za cenu 700 Kč včetně odběru a konzultace. Odběr provádíme každý pracovní den od 6:00 do 7:30hod v OKB-H laboratoři. (odběr nejlépe na lačno).

Poplatek je nutné předem uhradit přímo na pokladně – ředitelství Nemocnice Prachatice (1. patro) hotově nebo kartou (pondělí až pátek 6:45 – 14:00hod).

Před odběrem se musí klient prokázat dokladem o zaplacení.

V případě zjištění pozitivity, je za obvyklý postup považována indikace k dodatečnému provedení testu PCR tj. zjištění případné přetrvávající infekčnosti.

Od 22.6.2020 je také v OKB-H denně bez omezení přístupné kvantitativní stanovení specifických protilátek typu IgG a IgM z žilní krve, a protože se nově automatický systém již nemusí před a po měření promývat, je toto vyšetření k dispozici i v režimu STATIM – s cenou pro samoplátce 700,- Kč. Od 15.7. bude k dispozici i stejný test na IgM; tel. 388 600 400.