Od čtvrtka 23. ledna bude Nemocnice Prachatice uzavřena návštěvám

23.1.2020

Dne 23. ledna 2020 v Prachaticích

Od čtvrtka 23. ledna bude Nemocnice Prachatice uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v prachatickém okrese vyhlásil předseda představenstva Nemocnice Prachatice Ing. Michal Čarvaš, MBA zákaz návštěv pacientů. Platit bude od čtvrtka 23. ledna do odvolání.

„V prachatickém regionu nemocnost výrazně vzrostla, významný nárůst počtu nemocných pacientů máme i na odděleních interny a následné péče, proto jsme nuceni se k zákazu uchýlit. Chceme tím zbrzdit rozvoj chřipky a ochránit jak naše pacienty, tak personál“ vysvětluje Michal Čarvaš a dodává, že počet nemocných narůstá i mezi zaměstnanci nemocnice.

„Návštěvu pacienta může ve zcela výjimečných případech a na nezbytně nutnou dobu povolit pouze primář oddělení či ošetřující lékař,“ upozorňujeředitel nemocnice Ing. Čarvaš.

Nemocnice Prachatice je první nemocnicí v jihočeském kraji, která k tomuto opatření přistoupila.