Ambulance bolesti

MUDr. Čeněk Adamec Martina Havlová
Vedoucí lékař Sestra
+420 388 600 286 +420 388 600 286
adamec@nempt.cz sal.sestry@nempt.cz

Součástí anesteziologicko-resuscitačního oddělení je i ambulance bolesti, která slouží pacientům s akutní i chronickou bolestí. Ambulance bolesti slouží pacientům s akutní i chronickou bolestí. Nejčastějším způsobem léčby bolesti je farmakoterapie, tedy podávání léků v různých formách, ale uplatňují se zde i invazivní metody. Jde vlastně o malé operační zákroky, kdy se aplikuje anestetikum a další léky přímo k nervovým pletením nebo do blízkosti míchy. 

      

Na ambulanci bolesti se dále léčí i neuropatická bolest, jejímž důvodem je poškození nervové tkáně. Jde třeba o infekci nervů při pásovém oparu, poškození nervu úrazem nebo nádorem.

Na ambulanci se v ordinačních hodinách střídají všichni lékaři anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice. Pacienti tuto ambulanci mohou využít i bez doporučení ošetřujícího lékaře, nicméně je vhodné donést sebou kopie výsledků a předchozích vyšetření souvisejících s daným problémem. 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Na ambulanci je nutné se vždy telefonicky objednat, a to i v případě opakované návštěvy, nebo "pouhého" předepsání léků.

Objednávání každý pracovní den mezi 7:30 - 8:30 - 388 600 286, 702 125 050.