Gastroenterologická ambulance

MUDr. Miloslav Hemmer Miroslava Krumpová
Vedoucí lékař Sestra 
+420 388 600 248 +420 388 600 248
hemmer@nempt.cz  

Na gastroenterologické ambulanci se vyšetřují orgány zažívacího ústrojí, tedy jícnu, žaludku, dvanáctníku a střev. Častá onemocnění, která zde léčíme jsou vředové choroby či záněty žaludku, nádory žaludku, jícnu a tlustého střeva a zánětlivá onemocnění tlustého i tenkého střeva, onemocnění jater a slinivky břišní.

     

Kromě uvedených vyšetření se zde provádí zákroky terapeutické endoskopie, např. stavění krvácení v zažívacím ústrojí, odstraňování polypů střeva a žaludku či odstraňování cizích těles.

Pacienty ambulance mohou být dospělí a děti většího vzrůstu. Menší děti zde neošetřujeme, ty jsou vyšetřovány na dětské gastroenterologii např. v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Od roku 2006 je toto pracoviště certifikováno jako centrum primární screeningové kolonoskopie. U pacientů nad 50 let se provádí tzv. Haemoccult, což je vyšetření stolice na mikroskopické krvácení, o něž si pacient zažádá u svého praktického lékaře. Při jeho pozitivitě se na naší ambulanci provede koloskopie. Jedná se o preventivní vyšetření k odhalení časných stadií nádorů tlustého střeva, v jejichž výskytu je Česko první na světě. Od 55 let si může pacient nechat provést primární screeningovou koloskopii bez provedení Haemoccultu s tím že vyšetření je hrazeno zdravotní pojišťovnou.

Na gastroenterologickou ambulanci dochází pacienti většinou po objednání od praktického lékaře. Toto doporučení není vyžadováno pouze při zájmu pacienta o preventivní screeningovou koloskopii. Vždy je potřeba se na vyšetření telefonicky objednat!

      

    

 

ORDINAČNÍ DOBA

DenČasLékařKontakt
Po - Pá 07:00 - 15:30 MUDr. Miloslav Hemmer
MUDr. Pavel Lipták
+420 388 600 248
Přízemí budovy č. 5